Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie

Praca szkoły od poniedziałku 23.03.2020r

Utworzono dnia 21.03.2020

Dezyzją Ministra Edukacji Narodowej zawieszenie zajęć zostało przedłużone do przerwy świątecznej. 

 

W związku z tym od poniedziałku 23.03.2020r. nauka w szkole będzie się toczyć zdalnie wg zmodyfikowanego planu lekcji. Plan ten będzie wyznaczał, jakimi przedmiotami w danym dniu mają zajmować się uczniowie danej klasy. Powinno to ułatwić dzieciom zorganizowanie swojego czasu. O formach i czasie pracy poinformują nauczyciele poszczególnych przedmiotów, a plan został umieszczony na stronie szkoły w osobny poście. Proszę traktować go jak harmonogram działań Państwa dzieci, a nie jak godzinowy przydział lekcji. Niech dzieci pracują we własnym tempie we współpracy z nauczycielami. 

 

W planie codziennie umieszczony będzie wychowanie fizyczne. Zależy nam, by uczniowie codziennie podjęli jakąś formę aktywności (np. 15-20 minut ćwiczeń). O szczegółach dzieci zostaną poinformowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. 

 

Pracę uczniów porządkować będzie moduł zadania w dzienniku elektronicznym. Nauczyciele przedmiotów wyznaczonych na dany dzień wpiszą w module "zadania", co uczniowie i jak mają zrobić w danym dniu. Zadanie może być wpisane w pełnej formie, ale może też odsyłać do miejsc, w których już teraz polecenia są umieszczane (np. do padleta). 

W związku z powyższym informuję, że od poniedziałku obowiązywać będą wyłącznie treści wpisane w module zadania. 

 

Nauczyciele będą się kontaktować z Państwem i uczniami przez dostępne narzędzia komunikacji elektronicznej – komunikatory, czaty, grupy messenger’owe, maile, wymiany informacji przez padlet itp. Analizujemy i testujemy możliwości wykorzystania aplikacji pakietu Office365. Potrzeba jednak na to czasu i dobrego przygotowania, by wdrażanie nowych rozwiązań nie powodowało niepotrzebnego stresu. 

 

Dla ułatwienia kontaktu listę maili służbowych nauczycieli umieścimy w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły. Komunikacja na adres mailowy umożliwia przesyłanie załączników, co jeszcze nie jest możliwe w e-dzienniku. 

 

 

 

Zapewniamy, że robimy wszystko, by usprawnić funkcjonowanie szkoły w tym trudnym dla nas wszystkich czasieWszyscy musimy się dostosować do koniecznych rygorów. Jako nauczyciele uczymy się zupełnie nowych sposobów działania i pracy z uczniami. Mamy pełną świadomość, jak trudne może to być dla naszych uczniów i ich rodziców. Być może popełniamy błędy, ale na pewno nie robimy tego ze złej woli. Proszę, by informowali nas Państwo o wszystkich wątpliwościach i trudnościach. Będziemy starali się poprawiać to, co da się poprawić. Może wspólnie znajdziemy lepsze rozwiązania. Proszę przede wszystkim pozostawać w kontakcie z wychowawcami. 

 

Nie oczekujemy, że uczniowie zrobią wszystko na 100%. Niech pracują na miarę swoich możliwości i zwracają się o pomoc do swoich nauczycieli. To czas na zdobywanie kompetencji organizacji własnego czasu i nauki. Na doszlifowanie wiedzy i umiejętności przyjdzie pora po pandemii. Ważne byśmy wszyscy zachowali spokój, rozmawiali ze sobą i szukali pozytywnych rozwiązań. 

 

Życzymy Państwu zdrowia. Oby ta sytuacja zakończyła się jak najszybciej. 

Nasza placówka

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny