Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radziszowie

Zasady bezpiecznego pobytu w szkole

Utworzono dnia 28.08.2020

Szanowni Państwo,

We wtorek rozpoczynają się zajęcia w szkole. Wciąż jesteśmy w okresie obostrzeń sanitarnych. Dzieci we wtorek otrzymają szczegółowe informacje, na temat wprowadzonych zasad bezpieczeństwa, które mają na celu troskę o zdrowie nas wszystkich. Wspólnie będziemy się do nich przyzwyczajać  przez najbliższe dni.

Oto najważniejsze z nich:

 1. Uczeń 1.09.2020r. dostarcza podpisane przez rodzica oświadczenia, które są do pobrania poniżej.
 2. Do szkoły mogą przyjść tylko dzieci zdrowe. Prosimy nie przysyłać uczniów, jeśli są przeziębieni, mają katar, kaszlą, mają podwyższoną temperaturę lub inne objawy chorobowe niekoniecznie związane z Covid-19.
 3. Uczniowie klas 0-3 wchodzą do szkoły wejściem od strony placu zabaw. Pozostali korzystają z wejścia głównego.
 4. Przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce.
 5. Jeśli pogoda na to pozwoli, uczniowie nie będą korzystali z szatni, by uniknąć niepotrzebnego tłoku.
 6. Uczniowie nie mają obowiązku noszenia maseczek. Rozwiązanie takie rekomenduje się w miejscach wspólnych zwłaszcza dzieciom o obniżonej odporności lub chorującym na inne schorzenia. Decyzja w tej sytuacji należy do rodzica.
 7. Do minimum ogranicza się przebywanie osób postronnych na terenie szkoły. Zasada ta dotyczy także rodziców. Wszystkie osoby, które nie są uczniami lub nie są zatrudnione w szkole mają obowiązek noszenia maseczki na terenie szkoły.
 8. Po przyjściu uczniowie udają się najkrótszą drogą do sali, w której mają zajęcia.
 9. W miarę możliwości uczniowie danej klasy mają zajęcia w jednej sali.
 10. Przerwy uczniowie będą spędzać pod opieką nauczyciela zamiennie w sali lekcyjnej i na korytarzu wg odrębnego harmonogramu. Rozwiązanie to ma celu zmniejszenie ilości dzieci przebywających równocześnie na korytarzu i ograniczenie kontaktowania się między oddziałami klasowymi.
 11. Środki dezynfekujące będą cały czas dostępne w salach lekcyjnych i przy toaletach.
 12. Stołówka szkolna zostanie uruchomiona 14.09.2020r. O zasadach korzystania z obiadów poinformujemy w terminie późniejszym.
 13. Świetlica szkolna będzie funkcjonować zgodnie z normami sanitarnymi. Ze względu na warunki lokalowe prosimy, by dzieci korzystały z pobytu w świetlicy tylko w sytuacji, gdy zupełnie nie ma możliwości zapewnienia im opieki w domu oraz by czas pobytu był możliwie najkrótszy.
 14. Opracowane zostały procedury dezynfekcji sal i sprzętu w ciągu dnia i po zakończeniu zajęć.
 15. Dzieci dojeżdżające autobusem szkolnym muszą zakładać maseczki zgodnie z zasadami obowiązującymi w komunikacji publicznej.
 16. Rodzice obowiązkowo podają numer telefonu, który będzie służył do szybkiej komunikacji. W razie niepokojących objawów, rodzic po poinformowaniu przez szkołę musi jak szybciej odebrać dziecko z miejsca, w którym zostanie odizolowane od innych uczniów.

Zwracamy się z prośbą o cierpliwość i zrozumienie. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich. Dołożymy wszelkich starań, by pobyt w szkole był bezpieczny. W razie i pytań i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

ZAŁĄCZNIKI:

Oświadczenia rodzica (wersja MS Word)

Utworzono dnia 31.08.2020, 09:02

Oświadczenie rodzica (wersja pdf)

Utworzono dnia 31.08.2020, 09:02

Nasza placówka

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny